Výlety

Tipy na výlety do okolí:

 

Hospůdka U Štěpána

Všem vyznavačům dobrého jídla můžeme doporučit navštívit hospůdku U Štěpána, kde zažijete nevšední kulinářské žážitky v klidném a útulném prostředí stylové šumavské hospůdky.

 

Lanový park Sušice OFF PARK

Off park Sušice nabízí spoustu zábavy a adrenalínu, najdete zde lanový park, půjčit si můžete koloběžky, sjet raftem řeku, nebo skočit bungee.

Chcete si aktivně odpočinout a poznat co ve Vás je? Nejhezčí přírodní lanový park na Šumavě, na břehu řeky Otavy Vám nabízí nevšední zážitek plný překonávání vlastních limitů a odvážné zábavy. Vyzkoušejte si prolézt dráhu 35 překážek ve výšce od 4 do 8 metrů, včetně tří lanovek na závěr. To vše s profesionální horolezeckou výbavou a pod dohledem kvalifikovaného instruktora.

Terénní koloběžky Sušice OFF PARK

Pětikilometrový sjezd s převýšením 370m? Na koloběžce? Ze Svatoboru, který leží v nadmořské výšce 845 m? Zdá se Vám to jako silná káva? Na terénních koloběžkách masivní konstrukce se dvěma kotoučovými brzdami je tahle lesní projížďka zážitek na celý život.

Raftujte po řece Otavě. to vše v OFF PARKU

Klidný proud řeky bez jezů a nástrah dává jistotu intenzivního prožitku vyhlídkové plavby raftem po Otavě. Čeká na vás 8 km trasa zakončená úchvatným výhledem na největší hradní zříceninu v naší zemi, hrad Rábí. Možnost koupaní na říčních plážích a občerstvení ve vodáckých hospůdkách na řece.

 

Kašperské hory

Jsme šumavským městem s bohatou historií. Středisko je centrem celoroční turistiky a rozkládá se v blízkost Národního parku Šumava u horního toku řeky Otavy. Nad městem se tyčí známá dominanta kraje – Hrad Kašperk vystavěný z rozkazu českého krále Karla IV.

Městečko je ideálním místem ke startu pěších i cyklistických výletů do blízké i vzdálené Šumavy. Zima, v dobrých sněhových podmínkách, přeje Skiareálu Kašperské Hory, upravují se i běžecké okruhy kolem města a vrchu Ždánova.

 

Hrad Kašperk

Kašperk (německy Karlsberg) je hrad v Šumavském podhůří poblíž města Kašperské Hory v okrese Klatovy. Nachází se zhruba 2,5 km severovýchodně od Kašperských Hor v katastru jejich místní části Žlíbek. Je chráněn jako kulturní památka.

 

Ski areál Kašperské Hory

Ski areál Kašperské Hory leží na jihovýchodním okraji stejnojmenného města. Jedná se o menší středisko vhodné zejména pro rodinné zimní dovolené s dětmi. Areál nabízí 4 sjezdovky – jednu červenou, dvě modré a jednu žlutou. Sjezdovky jsou denně upravované a v případě nutnosti komplet zasněžované. 2 tratě nabízejí také večerní lyžování. Ve skiareálu se nachází snowpark. K dispozici je restaurace, lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení a skiservis.